Idee ANPIYO vol. 2


Ostatnio pisałyśmy o ideach, które przyświecają nam gdy pracujemy nad ANPIYO. Dzisiaj napiszemy Wam coś więcej o tym, dlaczego warto jest zwracać uwagę na materiały, z których wykonane są ubrania.

Sztuczne materiały są zazwyczaj tańsze, ale w rzeczywistości, nie opłaca się kupować ubrań gorszej jakości. Może i wydamy mniej pieniędzy, ale za jakiś czas znów będziemy musieli kupić nowe ubranie.  Ponadto należy zwrócić uwagę na to, iż tańsza odzież jest robiona w fabrykach, w których pracownicy zazwyczaj nie dostając godziwych zapłat lub nie są dobrze traktowani. Czasem wydaje nam się, że nasz wybór nic nie zmieni, ale w skali roku czy skali większej liczby kupujących, nasz wybór będzie miał znaczenie.

Kolejna sprawą jest kwestia środowiska. Materiały naturalne są mniej szkodliwe dla przyrody ze względu na proces produkcji czy barwienie ich.

Naturalne materiały są lepsze dla naszej skóry. Zakładając coś lepszej jakości pozwalamy jej oddychać. Niektóre materiały są tak szkodliwe, że mogą powodować poważne choroby dermatologiczne.

Warto zwracać uwagę na te pozornie nieistotne szczegóły. To, co nosimy, to nie tylko ubranie, to też pewna historia. Historia pochodzenia, produkcji materiału i twórcy ubrania. To nasz wkład w przemysł i ochronę środowiska:)